107,6 FM

Pierwsi chorzy z Bergamo trafili do katolickich klinik w Niemczech

Archidiecezja kolońska jako pierwsza zabiegała o przyjazd zarażonych pacjentów z Bergamo do swoich klinik. Kardynał Rainer Maria Woelki stwierdził, że chodzi o "akt miłości bliźniego - by pomagać szybko i bez biurokracji".

Kościół w Kolonii – jak pisze włoski „Il Messaggero” – włączył się w pomoc organizowaną przez władze Północnej Nadrenii-Westfalii. Kardynał Woelki poinformował, że archidiecezja oddała do dyspozycji miejsca na intensywnej terapii w swoich klinikach. Powiedział, że trafiło już do nich pierwszych 6 pacjentów, u których wdrożono natychmiastową kurację.

Przewóz chorych z północnych Włoch wojskowym airubsem, przystosowanym do transportów medycznych, zapewnił niemiecki rząd. Zostali oni umieszczeni w różnych szpitalach Północnej Nadrenii-Westfalii. Podobne loty pomocowe mają się odbywać również w najbliższych dniach.

Jako pierwsi wdzięczność wykazali... włoscy kontrolerzy wież. Dziękowali niemieckim pilotom wojskowym przez radio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • karpik
  30.03.2020 11:45
  Szacunek. To jest chrześcijaństwo w praktyce. Nie Pan Bóg błogosławi.
 • BabaJaga1
  30.03.2020 12:07
  nie tylko z Wloch.Niemcy przyjeli juz Francuzow i Szwajcarow choc u siebie tez maja mnostwo chorych
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama