107,6 FM

Abp Budzik wzywa ks. Guza do sprostowania wypowiedzi niezgodnych z katolicką nauką o Eucharystii

Sprawę wystąpienia ks. prof. Guza w TV Trwam komentuje rzecznik archidiecezji lubelskiej.

"Wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu oraz stanowiskiem Episkopatu Polski. Hostia, która jest prawdziwym Ciałem Pana Jezusa, zachowuje wszystkie fizyczne właściwości chleba. Dlatego też Episkopat zobowiązał kapłanów do przestrzegania zasad higieny, mycia i dezynfekcji dłoni oraz zachowania wszystkich środków ostrożności. W teologii nie można mieszać porządku łaski i natury. Łaska nie niweluje natury. Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii" - napisał ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Czytaj także: Reakcja KUL na niepokojące słowa ks. prof. Guza na temat koronawirusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Ryszard_D
  31.03.2020 05:26
  Niemniej dla nas katolikow nie ulega zadnej watpliwosci, ze jest to Cialo Pana Jezusa… czyli co, jest obawa, ze mozemy przyjac zarazone Cialo Pana Jezusa? - Prosze tego nie zaciemniac chlebem i fizycznymi wlasciwosciami chleba! - - - A abp Budzik to az WZYWA ks. prof. Guza do sprostowania!
  doceń 23
 • Shymon
  31.03.2020 11:08
  Słyszałem całą wypowiedź ks prof Guza. Tak konkretnie Abp mógłby wskazać, która część jego wypowiedzi "nie jest katolicka"?
  doceń 17
 • Shymon
  31.03.2020 11:24
  "Eucharystia także jest sakramentem, który nas uzdrawia, uzdrawia nasze dusze i ciała. Tym bardziej w trudnych sytuacjach potrzebujemy sakramentów, potrzebujemy mocy Bożej, bo sami z siebie jesteśmy słabi, zalęknieni. Potrzebujemy łaski Bożej, która nas przeprowadzi przez ten groźny czas – akcentuje przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP"

  Ks. prof. Guz wypowiedział mniej-więcej te same słowa
  doceń 20
 • ptyś
  02.04.2020 05:08
  Droga redakcjo, może wytłumaczysz, dlaczego usunęliście mój pierwszy wpis? Jakieś brzydkie słowa? Jakaś nieprawdziwa informacja? Czy zwykle wyrzuty sumienia?
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama