107,6 FM

Salwatoriańska młodzież wysyła kartki świąteczne do szpitali - możesz i Ty przejdź do galerii

We wspólnotach młodzieży związanych z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej - także w "Bagnie" z Cygańskiego Lasu - praca wre! Młodzi postanowili osobiście wesprzeć pracowników polskich szpitali, walczących z COVID-19. Jak to robią? Przeczytajcie i dołączcie!

Faustyna Papla jest jedną z rzeszy młodych, spotykających się w grupach salwatoriańskiego duszpasterstwa "Bagno" przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w bielskim Cygańskim Lesie. Teraz pozostają w domach, ale łączy ich nowe przedsięwzięcie!

Faustyna, tak jak i jej przyjaciele ze wspólnoty, prowadzonej przez ks. Pawła Radziejewskiego SDS, już dołączyli do ogólnopolskiej akcji Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS), przez którą chcą wyrazić wdzięczność całej służbie zdrowia - za troskę i opiekę nad nami wszystkimi. Razem z nimi w akcji już uczestniczą także ich przyjaciele z RMS w Obornikach Śląskich, Trzebnicy i Warszawie, ze swoimi duszpasterzami. Każdy może do nich dołączyć! Co trzeba zrobić?

- Najpierw samemu wykonać (to bardzo ważne) - lub/i zachęcić do tego innych - pocztówkę lub kartkę świąteczną z krótkim, osobistym podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia, życzeniami świątecznymi i naszym RMS-owym hasłem specjalnie dla nich "WIERZYMY W CIEBIE!", dodając jednocześnie hashtag #dajecienadzieje plus zapewnienie o modlitwie "10 o 10", czyli odmówieniu dziesiątki Różańca codziennie o godzinie 22 - tłumaczy Faustyna. - Na kartce trzeba się podpisać (może być samo imię), zapewniając odbiorców, że modlimy się za nich indywidualnie, a także jako wspólnota RMS-u.

Młodzież salwatoriańska zaprasza do wysyłania kartek pracownikom polskich szpitali.   Młodzież salwatoriańska zaprasza do wysyłania kartek pracownikom polskich szpitali.
Archiwum prywatne

Jak tłumaczy Faustyna, kolejny krok to - kliknięcie w LINK z listą placówek medycznych (jeśli brakuje jakichś placówek na liście lub jeśli brakuje kodów pocztowych obok ich nazw - można je uzupełnić). Wysyłając kartkę do konkretnej placówki, należy zaznaczyć na liście, że kartka w to miejsce została już wysłana.

Znaczek i pocztówkę należy wysyłać we własnym zakresie do 7 kwietnia.

- Zorganizowaliśmy tę akcje, żeby pomóc i wesprzeć cały personel medyczny w tym trudnym czasie, żeby pomóc im chociaż duchowo, żeby otoczyć ich modlitwą - dodaje Faustyna. - Myśleliśmy o czymś takim, co każdy mógłby przygotować sam, w domu, w wolnym czasie; coś, co dałoby każdemu możliwość zaangażowania się. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej akcji wszystkich, którzy mają podobne odczucia jak my i chcieliby podziękować w taki sposób lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim pracownikom służby zdrowia.

Ks. Jerzy Lazarek SDS, jeden z inicjatorów akcji i duszpasterz RMS, zaprasza także wszystkich, którzy chcą się podzielić z innymi tym, jaką kartkę wysyłają - wystarczy zrobić jej zdjęcie i umieścić na Facebooku z hasztagiem #dajecienadzieje.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy