107,6 FM

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

- Udzielę duszom wszelkich łask - obiecuje Jezus w 1936 roku, dyktując św. siostrze Faustynie nowennę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę zaczynamy od Wielkiego Piątku i kontynuujemy przez dziewięć dni, aż do pierwszej niedzieli po Wielkanocy, czyli do Święta Bożego Miłosierdzia.

 

"Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.

Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. - I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego" (Dz (1209).

Dzień I

Dziś sprowadź Mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników i zanurzaj ich w morzu miłosierdzia Mojego, a tym pocieszysz Mnie w gorzkim smutku, w jakim pogrąża Mnie utrata dusz (Dzienniczek, 1210).

Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją i przyjmij nas wszystkich do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym. Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą, a szczególnie na biednych grzeszników. Ludzkość ta jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen.

Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiają dziennikarze „Gościa Niedzielnego”.
W nagraniu słychać kolejno: Ks. Adama Pawlaszczyka - redaktora naczelnego, Barbarę Gruszkę-Zych, Szymona Babuchowskiego, Marcina Jakimowicza, Franciszka Kucharczaka i Jacka Dziedzinę.
PRZEJDŹ TU, BY POBRAĆ Koronkę nagraną przez dziennikarzy "Gościa"

Więcej modlitw nagranych przez dziennikarzy Gościa Niedzielnego i Radia eM, znajdziecie w naszych PODCASTACH.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama