107,6 FM

Biskup nie jest jednak zarażony koronawirusem

Wbrew wcześniejszym informacjom biskup katolickiej diecezji św. Klemensa w Saratowie – Clemens Pickel nie jest zarażony koronawirusem. Wykazał to drugi test, któremu 8 kwietnia poddał się 58-letni hierarcha.

Dzień wcześniej wydał on oświadczenie, w którym oznajmił, że badanie jego stanu zdrowia dało pozytywny wynik, toteż pozostaje on w całkowitym odosobnieniu w swym mieszkaniu w Saratowie i nie będzie mógł przewodniczyć obchodom Triduum Paschalnego w tamtejszej katedrze.

Biskup powrócił niedawno ze swego kraju rodzinnego – Niemiec i zgodnie z obowiązującymi przepisami "jako świadomy obywatel" odbył dwutygodniową kwarantannę, z nikim się w tym czasie nie kontaktując. Pobrane w tym czasie analizy wykazały obecność w jego organizmie wirusa Covid-19, chociaż – jak sam przyznawał – czuł się dobrze i nie miał w sobie oznak choroby.

Na szczęście drugi test, wykonany 8 bm., dał wynik negatywny, co oznacza, że katolicki ordynariusz saratowski jest zdrów. W rozmowie z dziennikarzem agencji informacyjnej "Wzglad-Info" oświadczył, że są to wyniki ostateczne.

Jak na razie w obwodzie saratowskim potwierdzono oficjalnie 24 przypadki zakażenia koronawirusem.

Clemens Pickel urodził się 17 sierpnia 1961 w Colditz koło Lipska (Saksonia) w ówczesnej Niemieckiej Republice Demokratycznej. 23 marca 1988 przyjął święcenia kapłańskie, po czym przez dwa lata pracował duszpastersko w Kamieńcu (Kamenz na Łużycach). W 1990 wyjechał do ówczesnego ZSRR. Posługiwał tam najpierw w Tadżykistanie, ale w 1991 został proboszczem w mieście Marks nad Wołgą, zastępując tam ks. Josepha Wertha, mianowanego biskupem.

23 marca 1998 Jan Paweł II powołał z kolei jego na biskupa pomocniczego administratury apostolskiej Europejskiej Części Rosji dla katolików obrządku łacińskiego; sakrę nominat przyjął 7 czerwca tegoż roku. Gdy 23 listopada 1999 papież podzielił rozległą administraturę na dwie części, bp Pickel został administratorem apostolskim Południowej Części Rosji Europejskiej. A 11 lutego 2002, po podniesieniu dotychczasowych administratur do rangi diecezji, bp Pickel został pierwszym biskupem nowej diecezji Świętego Klemensa w Saratowie. W latach 2011–17 był on poza tym wiceprzewodniczącym Konferencji Biskupów Katolickich Rosji a od 2017 stoi na jej czele.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama