107,6 FM

Śląskie. 23 kolejne osoby zakażone koronawirusem. 24 osoby wygrały walkę z COVID-29

Ministerstwo Zdrowia poinformowała w czwartek [08.04.2020] o kolejnych 136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z tego chorobę wykryto u 23 osób w województwie śląskim.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki - dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, 2 mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia. Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Wśród zmarłych dziś 6 osób są też dwie kobiety z województwa śląskiego. To: 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach i 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu.

Są również kolejne osoby wyleczone. Groźnego wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca. Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności Covid-19. Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie.

W sumie w Polsce koronawirusem zakaziło się łącznie 5341 osoby. W województwie śląskim chorych jest 667 osób, a u 38 osób koronawirus przyczynił się do śmierci.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama