107,6 FM

Nowe informacje z ZOL-u

Do jeleniogórskiego ZOL-u przyjechali ochotnicy-wolontariusze. Wśród nich są alumni legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego!

Po dramatycznych apelach m.in. biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, w sobotę rano pojawiły się promyki nadziei dla Zakładu Opieki Leczniczej w Jeleniej Górze, prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej. Jak mówią pracownicy ZOL-u, w Wielki Piątek wieczorem brakowało wszystkiego: pieniędzy, sprzętu oraz personelu W Wielką Sobotę przyszła nadzieja.

Wśród zgłaszających się osób pojawili się świeccy, siostry zakonne, a także klerycy z przełożonymi z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Wszyscy oni przyjeżdżając do placówki, zgodzili się na "odcięcie" od świata na co najmniej kilkanaście dni. Zaczęli się też zgłaszać darczyńcy, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Specjalnie dla "Gościa Legnickiego" o nadziei, która pojawiła się pod koniec Wielkiego Tygodnia, mówi Łukasz Richter, kierownik ZOL-u:

Nadzieja dla jeleniogórskiego ZOL-u
Gość Legnicki

Podtrzymujemy apel o wsparcie dla chorych. Osoby, które mogłyby przyjechać i pomóc np. w podawaniu posiłków, proszone są o kontakt telefoniczny: szczegóły TUTAJ

Można też wspierać finansowo bądź przekazując np. maseczki, kombinezony, fartuchy, rękawiczki. Szczegóły TUTAJ

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama