107,6 FM

Europa katedr: #3 Akwizgran

Katedra w Akwizgranie powstała z marzenia o Nowej Jerozolimie, miejscu przemienionym przez wiarę.

W czasie oktawy wielkanocnej proponujemy wędrówkę po europejskich katedrach, arcydziełach sztuki i świadkach wiary Europejczyków. W kolejnych dniach zajrzymy do wnętrza tych wspaniałych świątyń. Przypominamy też reportaże „Gościa” z cyklu „Europa katedr”. Poznajmy z bliska katedrę naszych zachodnich sąsiadów. Zapraszamy do Akwizgranu!

Katedra w Akwizgranie (Aachen) pełni kilka funkcji – jest nekropolią, w której znajdują się szczątki Karola Wielkiego oraz cesarza Ottona III, kościołem pielgrzymkowym, do którego nieprzerwanie, w rytmie co 7 lat, przychodzi jedna z najstarszych pielgrzymek w świecie chrześcijańskim, a przede wszystkim jest miejscem przechowywania czterech wielkich relikwii akwizgrańskich i ważnym miejscem kultu maryjnego.

Katedra św. Marii w Akwizgranie
Gość Niedzielny


Dowiedz się więcej o katedrze w Akwizgranie:

Katedry Europy. Niegdyś górowały nad miastami. Były punktem orientacyjnym dla wędrowców i symbolem niebieskiej Jerozolimy. Dziś wypełnione są bardziej turystami niż pielgrzymami, ale wciąż przypominają zlaicyzowanej Europie o jej korzeniach.
Czytaj więcej: Europa katedr

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama