107,6 FM

19.4.2020 | Caritas - nasza odpowiedź na Miłosierdzie Boże | Apostołowanie chorych w dobie koronawirusa

 

Mimo pandemii Kościół żyje i wykazuje się pomysłowością. Przekonują o tym wydarzenia, których garść z ostatnich dni przypomnijmy sobie na początek:

Przed rokiem płonęła katedra Notre Dame w Paryżu. Jakie refleksje towarzyszą Kościołowi we Francji po roku - mówi arcybiskup Paryża. Wywiad z nim omawia w "Kościelnych kontekstach" ks. Rafał Skitek:

Rocznica pożaru paryskiej katedry to także okazja, by przybliżyć książkę Georga Weigla "Katedra i sześcian":

Niedziela Miłosierdzia to święto Caritas. Z tej okazji rozmawiamy z dyrektorem Caritas Archidiecezji Katowickiej, ks. Łukaszem Stawarzem:

cz.2

Apostolstwo Chorych jest szczególnie wymowne teraz, kiedy ciężka i śmiertelna choroba covid19 zagraża każdemu. Czym jest teraz Apostolstwo Chorych mówi jego Krajowy Duszpasterz ks. dr Wojciech Bartoszek:

cz.2

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy