107,6 FM

Polski piłkarz dostarcza pizzę pracownikom berlińskiego szpitala

Bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz zaangażował się w pomoc jednemu z miejscowych szpitali. Jego personelowi dowozi m.in gorące pizze. "To lekarze i pielęgniarki są teraz bohaterami" - powiedział cytowany na stronie internetowej gazety "Berliner Kurier".

Gikiewicz działa razem ze swoim kolegą Amerem Tankovicem, który jest właścicielem restauracji. Oprócz pizzy poranna i wieczorna zmiana ze szpitala w dzielnicy Koepnick może liczyć na makaron, owoce i desery.

"Takie działania są niezwykle motywujące dla personelu, który obecnie pracuje dużo więcej niż zwykle. Bardzo za to dziękujemy" - powiedziała lekarka Claudia Hoehne.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki Bundesligi są zawieszone. Łączna liczba zidentyfikowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Niemczech wynosi prawie 134 tys, a zgonów ponad 4,2 tys.

Poniżej zobaczysz, jak Rafał Gikiewicz został przed rokiem bohaterem Union Berlin, strzelając w doliczonym bramkę, dającą jego drużynie remis:

Goalkeeper Goal in the Last-Minute Saves a Point for Berlin
Bundesliga
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama