107,6 FM

Nowenna też w maseczkach

We wtorek rano i wieczorem w gliwickim sanktuarium odbyła się Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po raz pierwszy od sześciu tygodni mogli w niej uczestniczyć wierni.

Wieczornemu nabożeństwu przewodniczył bp Andrzej Iwanecki. Modlitwę, jak co tydzień o tej porze, transmitowała Telewizja TV Imperium. Wierni w maseczkach zajęli wyznaczone miejsca, zachowując obowiązującą między nimi odległość.

Wśród wielu intencji biskup podczas nowenny przedstawił prośby związane z epidemią i osobami chorymi, nie tylko na COVID-19.

Nowenna też w maseczkach   Bp Andrzej Iwanecki podczas kazania na nowennie. kc /TV Imperium

- Różnie można patrzeć na obecny czas. Chciejmy popatrzeć na niego, jak patrzył na swój czas św. José Luis Sánchez del Río, który powiedział: "Nigdy nie było łatwiej dostać się do nieba niż teraz. Nie mogę stracić tej okazji" - mówił biskup w kazaniu. W rozważaniu nawiązał także do trwającego Tygodnia Miłosierdzia i postaci św. siostry Faustyny.

Kazanie bp. Andrzeja Iwaneckiego:

Nowenna też w maseczkach   Wiele miejsc z powodu epidemii musiało zostać wolnych. kc /TV Imperium

Dziś na nowennie, która cieszy się dużą popularnością, było mniej osób niż zwykle. Nikt jednak nie musiał zostać odprawiony od drzwi kościoła, w którym jednorazowo może przebywać maksymalnie 55 osób.

Od następnego wtorku Telewizja Imperium będzie transmitowała stąd także wieczorną Mszę św., która rozpoczyna się po nowennie. Początek relacji o 18.00.

Program transmisji z kościołów diecezji gliwickiej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama