107,6 FM

Wojkowice. "Szycie ratuje życie". Maseczki od więźniów trafią do mieszkańców

300 maseczek przekazali dzisiaj funkcjonariusze służby więziennej w Wojkowicach - tamtejszym władzom miasta. To efekt pracy osadzonych zakładu karnego.

Maseczki przekazano mieszkańcom miasta. To trzysta sztuk, które przygotowało ośmiu skazanych z wojkowickiego Zakładu Karnego. Jeden z nich przyznaje, że opanowanie sztuki szycia było sporym wyzwaniem:

Skazani na pewno nie powiedzieli ostatniego słowa - bo po otrzymaniu maszyn i materiałów od miasta - dopiero nabierają wprawy w krawiectwie. Swojej akcji nadali chwytliwą nazwę:

Opiekunowie zakładu karnego przyznali, że skazali pracują już nad dalszymi partami maseczek. Maszyny i sprzęt przekazał więźniom samorząd Wojkowic.

Więźniowie szyją maseczki w całym woj. śląskim

Zakłady Karne w Cieszynie, Bielsku–Białej, Jastrzębiu Zdroju , Wojkowicach i Lublińcu - szyją maseczki. Sprzęt jest następnie przekazywany instytucjom, które zajmują się ochroną zdrowia. Te działania - w całym regionie - podsumowała Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach:

Łącznie więźniowie w naszym regionie uszyli i przekazali ponad 3000 maseczek.

To wspólna inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości ze Służbą Więzienną - pod nazwą "Resort Sprawiedliwości pomaga".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama