107,6 FM

Abp Ryś: Wszystko w naszym życiu zależy od tego, co czynimy przy tym ołtarzu dzień w dzień!

- Moment poznania Jezusa ma miejsce przy Eucharystii. Jak spożywasz słowo Boże, to ono cię prowadzi do Paschy - do spożywania tego chleba i tego wina! To jest moment rozstrzygający. Bo albo w to wejdziesz, albo się cofasz do siebie - i nie jesteś wstanie do końca poznać Jezusa - tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

O Jezusowej Hagadzie na święcie Pesach, która nie opowiada o wyjściu z Egiptu, ale o wadze i znaczeniu Eucharystii, mówił w czasie porannej Mszy Świętej w kaplicy domu biskupiego metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

- Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne - mówi Jezus w Ewangelii. Kto go nie spożywa, nie będzie miał życia w sobie. Każdy, kto spożywa ten chleb i pije to wino, jest człowiekiem wyzwolonym, bo Pascha jest ucztą wolności. Kto nie spożywa tego chleba, nie pije tego wina, tkwi w niewoli. Dlatego Jezus odciągnął swoich uczniów na pustkowie, żeby musieli się skonfrontować wyłącznie z tym posiłkiem, jaki On im daje. Po to zostajemy sam na sam z Eucharystią, żebyśmy odkryć, ile od niej w naszym życiu zależy. Żebyśmy odkryli, że wszystko od niej zależy! - podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem arcybiskup Grzegorz zaprosił wszystkich do uczestnictwa w wielkanocnym nabożeństwie Drogi Światła, które będzie retransmitowane na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz na: www. archidiecezja.lodz.pl dziś o 19.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Triodante
    24.04.2020 14:02
    Oczywiście ks. abp mówi prawdę, ale od jakiegoś czasu ta "prawda" mnie jakoś niepokoi. Ks. arcybiskup zaakcentował znaczenie Mszy św., gdzie najpierw karmimy się Słowem Bożym, a później Ciałem Chrystusa. Niby wszystko jest w porządku, ale jakoś nigdy z ust ks. arcybiskupa nigdy nie usłyszałem, że Msza św. to przede wszystkim ponowienie Ofiary Pana Jezusa na ołtarzu krzyża. Komunia św. jest konsekwencją tej Ofiary. To co mówi ks. arcybiskup to oczywiście prawda, tylko że prawda będąca jakby tłem do Ofiary. Tak głosił Kościół na pewno przez 1700 lat. Od lat 50 Kościół wyakcentował to co było tłem, a w tło umieścił to co zawsze było na pierwszym planie. Skoro Msza święta, Eucharystia - jest sercem Kościoła, to akcentujemy to tak, jak to było akcentowane od Starożytności. Chyba, że Kościół na przestrzeni wieków się mylił...
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama