107,6 FM

26.4.2020 | Czas Domowego Kościoła | Czas domowego czytania Pisma Świętego

Przypominamy na początek niektóre wydarzenia z życia Kościoła w ostatnim okresie:

"Kościelne konteksty" a w nich ks. Rafał Skitek omawia artykuł z pisma „La Nuova Bussola Quotidiana” o wpływie małżeństwa na zdrowie mężczyzny:

Słowo "solidarność", tak bliskie Polakom, pojawia się w odpowiedzi episkopatów różnych krajów w reakcji na pandemię. W "Kościelnych kontekstach" mówimy o Portugalii i Paragwaju:

Dzisiejsza niedziela miała być dniem spotkania wspólnoty Domowego Kościoła z arch. katowickiej. Z powodu pandemii spotkanie miało inny charakter od planowanego. Cała formacja w Domowym Kościele prowadzi do służby w rodzinie, w parafii… – mówią Maria i Krzysztof Króliczek – para diecezjalna Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej:

– Młodzi chcieliby szybciej, a tymczasem formacja wymaga czasu – mówią nasi goście, zastanawiając się nad przyczyną mniejszego zainteresowania młodszą gałęzią Ruchu Światło-Życie.

– Jeśli jesteśmy razem w domu, to niech jeden czyta Pismo Św., a pozostali słuchają. Słuchanie jest lepsze, bo łatwiej się skupić na słowie. A pytania dzieci będą zachętą, abyśmy sami dowiedzieli się czegoś więcej – podpowiada w Niedzielę Biblijną ks. dr Artur Malina, biblista.

– Od samego początku Pisma Św. padają pytania o przyczyny zła na świecie – mówi biblista zapytany, w którym miejscu w Biblii szukać odpowiedzi na pandemię:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy