107,6 FM

Region. Akcja #UŚwspiera

Śląska uczelnia organizuje akcję, która ma pomóc studentom i pracownikom odnaleźć się w czasie pandemii koronawirusa.

Od 1,5 miesiąca budynki uczelni są puste - cała działalność Uniwersytetu Śląskiego przeniosła się do wirtualnej rzeczywistości.

Dlatego chcąc okazać wsparcie 27 kwietnia o 21.30 Uniwersytet Śląski w Katowicach wykonał projekcję na budynku rektoratu (ul. Bankowa 12, Katowice). Projekcja była transmitowana online. Napisy wyświetlono po polsku i po angielsku.

Oprócz tego w ramach akcji #UŚwspiera przygotowywane są materiały, które mogą nam wszystkim ułatwić odnalezienie się w tej wyjątkowej, niełatwej sytuacji. Nasi eksperci opowiadają, jak radzą sobie z pracą zdalną, czasem wolnym i wyzwaniami, które jeszcze do niedawna nazwalibyśmy zwykłą, szarą codziennością. Podpowiadają, jak lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje. Opracowują zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną.

Publikują też materiały dla tegorocznych maturzystów. Udostępniają swoje artystyczne prace. Przygotowują trasy wirtualnych wycieczek po najbliższej okolicy. Zdradzają, co czytają, oglądają, piszą i czego słuchają w czasach kryzysu. Pomagają zrozumieć, z jakim niewidocznym przeciwnikiem walczymy i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama