107,6 FM

Więcej Amerykanów zmarło na COVID-19, niż zginęło podczas wojny w Wietnamie

Po dwóch dniach spadków, w USA w ciągu ostatnich 24-godzin odnotowano wzrost dobowej liczby zgonów na COVID-19 do 2207. Na skutek epidemii zmarło już więcej Amerykanów, niż zginęło ich podczas wojny w Wietnamie - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Od początku epidemii w USA odnotowano 53 351 zgonów z powodu koronawirusa. W wojnie w Wietnamie (1955-1975) śmierć poniosło 58 220 amerykańskich żołnierzy.

W poprzednich dobowych bilansach Uniwersytetu z Baltimore odnotowano 1330 i 1303 zgony.

W Stanach Zjednoczonych we wtorek przekroczono liczbę miliona wykrytych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Najnowsze dane mówią o ok. 1 012 399 testach z wynikiem pozytywnym. W ciągu doby ta liczba zwiększyła się o ok. 25 tys. Od trzech tygodni - jak zauważa dziennik "New York Times" - w USA dziennie wykrywa się ok. 30 tys. nowych przypadków COVID-19 z małymi odchyleniami.

W żadnym innym państwie świata nie zdiagnozowano tylu przypadków koronawirusa. Druga pod tym względem Hiszpania - jak podaje uniwersytet - ma ok. 232 tys. pozytywnych wyników. Trzecie na liście są Włochy, z ok. 200 tys. wykrytych przypadków.

Epicentrum epidemii w USA jest stan Nowy Jork. Około 295 tys. pozytywnych wyników testów odnotowano właśnie tam (ok. 1500 na 100 tys. mieszkańców). W stanie New Jersey takich rezultatów badań jest ok. 114 tys., a w Massachusetts - ok. 58 tys. Najmniej pozytywnych wyników spośród wszystkich amerykańskich stanów ma Alaska - 351.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci zapowiedział we wtorek, że pod koniec maja lub na początku czerwca każdy Amerykanin potrzebujący testu powinien mieć możliwość przeprowadzenia go. Za mniej więcej 30 dni dystrybucję testów w niektórych swoich oddziałach zapowiadają popularne sieci sklepów Walmart oraz CVS.

Prezydent Donald Trump stwierdził we wtorek, że władze USA rozważają testy na koronawirusa dla pasażerów samolotów przylatujących na terytorium Stanów Zjednoczonych z innych państw. Wśród ewentualnych krajów wymienił Brazylię. W USA wciąż obowiązuje zakaz przylotów z większości państw europejskich.

Równolegle niektóre amerykańskie stany - głównie na południu kraju - rozpoczynają stopniowe otwieranie gospodarki. W Georgii od poniedziałku działalność wznawia część restauracji i barów. Zakaz zwiedzania Kapitolu w amerykańskiej stolicy - zgodnie z wtorkową decyzją jego władz - został jednak przedłużony do 16 maja.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  29.04.2020 10:09
  "W żadnym innym państwie świata nie zdiagnozowano tylu przypadków koronawirusa." A ile państw świata ma więcej ludności? Przecież to trzeba podawać jako odsetek mieszkańców, o ile w ogóle. Więc nie ma co przyrównywać ani do Włoch, ani Hiszpanii. Poza tym to jest ilość ZDIAGNOZOWANYCH przypadków, a nie przypadków w ogóle. I u nas też tak to trzeba czytać. A co do ilości ofiar - wojny w Wietnamie i COVID-19 : ani jednym, ani drugim, ani żadnymi innymi ofiarami, zwłaszcza wojen wszczętych na własne życzenie, nie ma się co epatować...
 • podajnik
  29.04.2020 12:40
  Ważniejsze jest to, że dziś jest pierwszy dzień kiedy więcej osób wyzdrowiało 370, niż zachorowało 316.
  Co oznacza, że po raz pierwszy zaczęła maleć liczba aktywnie chorych. Szybciej zdrowiejemy niż chorujemy.
 • podajnik
  29.04.2020 12:49
  Masz rację POGODZONA. Należy przeliczać liczbę zachorowań na milion mieszkańców by można było porównać. Więc tak:
  USA ilość zachorowań na milion wynosi 3100 osób.
  Polska ilość zachorowań na milion wynosi 314 osób.
  Dziesięć razy lepiej radzimy sobie niż oni.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama