107,6 FM

Śląskie. Powstał specjalny program ratowania regionalnej turystyki

Województwo śląskie wspiera turystykę. Marszałek Jakub Chełstowski zainicjował stworzenie „Śląskiego pakietu dla turystyki". To kompleksowe wsparcie dla branży turystycznej, która zmaga się z trudnościami w związku z pandemią koronawirusa.

Samorząd województwa śląskiego zapowiedział wsparcie branży turystycznej w czasie epidemii. Na ten cel władze regionu chcą przeznaczyć 3,5 mln złotych. Na co będą przeznaczone środki? - Mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

W miarę znoszenia ograniczeń związanych z pandemią uruchamiane będą kampanie społeczne zachęcające do odwiedzenia województwa śląskiego i skorzystania z jego bezpiecznej i atrakcyjnej oferty turystycznej: #SlaskieZapraszamy, #WybieramSlaskie, #Slaskiepokoronie , #SlaskieBezpiecznie oraz "Odpoczywaj w Polsce. Śląskie zaprasza" – jako część akcji w ramach ogólnopolskiej kampanii ODPOCZYWAJ W POLSCE.

Realizację "Śląskiego pakietu dla turystyki” koordynuje departament turystyki Urzędu Marszałkowskiego i Śląska Organizacja Turystyczna.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama