107,6 FM

Region. Odmrażaniu gospodarki towarzyszy większe otwarcie w urzędach

Łatwiej załatwimy sprawy urzędowe. Odmrażaniu gospodarki towarzyszy większe otwarcie w urzędach w województwie śląskim. Nie jest to jeszcze powrót do procedur sprzed stanu epidemii, ale coraz więcej możemy już załatwić osobiście, idąc do urzędu.

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej mieszkańcy mogą już osobiście załatwiać najpilniejsze sprawy - o czym informuje Magdalena Fritz, rzecznik bielskiego starostwa:

W Sosnowcu jednak od początku pandemii do magistratu można było wejść, ale zachowując podane procedury - mówi prezydent Arkadiusz Checiński.

Z kolei w Gliwicach - jak zapewnia rzecznik Łukasz Oryszczak, urząd nigdy nie był zamknięty na klientów, są oni cały czas obsługiwani:

W Tychach nadal magistrat jest zamknięty. Większość spraw można załatwić przez telefon lub Internet. - Wyjaśnia rzeczniczka UM, Ewa Grudniok:

Według nowych rozporządzeń dostępne dla mieszkańców powinny być m.in. wydziały komunikacji, urzędy stanu cywilnego, czy urzędy pracy. Ruszyć mają także postępowania związane z inwestycjami, a także wydawanie pozwoleń na budowę.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama