107,6 FM

Otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja - jakie są decyzje lokalnych władz?

Sprawdzamy komunikaty w tej sprawie, wydawane przez samorządy na terenie diecezji gliwickiej.

Po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego drugiej fazy luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, która zakłada m.in. możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli już od 6 maja, wielu przedstawicieli lokalnych władz zaczęło wyrażać obawy o bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli.

Pojawiają się też głosy, że - szczególnie z powodu długiego weekendu majowego - samorządy mają zbyt mało czasu na wyposażenie placówek w środki ochronne, dostosowanie warunków lokalowych i logistycznych, wypracowanie procedur czy choćby zapewnienie dzieciom wyżywienia.

Poniżej podajemy informacje zebrane na podstawie oficjalnych komunikatów, jakie pojawiły się na stronach internetowych wybranych miejscowości w naszej diecezji.

Aktualizacja: 4 maja - ogłoszono nowe decyzje w Bytomiu i Pyskowicach.

Aktualizacja: 7 maja - znamy decyzję władz Miasteczka Śląskiego; Gliwice i Zabrze otworzą przedszkola 18 maja.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama