107,6 FM

Co w numerze? #20

Epidemia zmienia nasze życie, ale nie ogranicza zupełnie. W tym numerze piszemy o parze, która nie odwołała uroczystości 70-lecia małżeństwa, oraz o wolontariuszach pomagających seniorom i odciętym od świata DPS-om.

W poprzednim Gościu Gliwickim pisaliśmy o parze, która nie przesunęła terminu swojego ślubu, a w tym opisujemy historię państwa Krystyny i Gerarda Gawronów z Żernik, którzy właśnie świętowali 70. rocznicę ślubu. I też nie przeszkodziła im w tym epidemia. - Zawsze były ciężkie czasy, przed wojną, w czasie wojny. Najgorzej było, jak po ślubie oszczędzaliśmy, żeby urządzić mieszkanie, a przyszła inflacja i wszystko straciliśmy - wspomina pani Krystyna.

Piszemy też o oblackim centrum NINIWA. Młodzi ludzie z tej wspólnoty pracują jako wolontariusze w Domach Pomocy Społecznej, razem z księżmi z różnych zgromadzeń zakonnych, którzy też rozpoczęli tam pracę. Natomiast ośrodek w Kokotku stał się miejscem, gdzie kwarantanny i dla tych osób w każdą niedzielę oblaci ustawiają przed budynkiem ołtarz i odprawiają Mszę Świętą.

Z kolei w Zabrzu osoby z Domowego Kościoła i wolontariusze rozwożą codziennie najstarszym mieszkańcom ciepłe obiady. Posiłki dostarczają od połowy kwietnia, część z nich jest darmowa dzięki internetowej zrzutce.

- Człowiek zmartwychwstania to człowiek, który ma doświadczenie Boga i żyje nadzieją - mówi ks. Artur Sepioło, który prowadzi cykl coniedzielnych rozważań, który rozpoczął się po Wielkanocy. Nauczania mogą pomóc w pogłębieniu treści, które przeżywamy w tym czasie w Kościele.

W tym numerze można przeczytać też o wystawie poświęconej obrazowi Matki Bożej Kochawińskiej, która znajduje się w kościele jezuitów w Gliwicach. Uroczystość ogłoszenia go sanktuarium diecezjalnym, trzeba było przełożyć na sierpień. Natomiast w dniu odpustu poświęcone zostały ikony do nowego ołtarza-wotum, który jest montowany w świątyni.

Najnowszy numer "Gościa Niedzielnego" na 17 maja jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wyborze dodatku gliwickiego).

Można czytać i wspierać "Gościa" bez wychodzenia z domu!

Gość Niedzielny 20/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy