107,6 FM

Od dziś TVP każdego dnia będzie transmitowała Koronkę do Bożego Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik

Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego będą transmitowane przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim.

Informację tę ogłosił abp Marek Jędraszewski na zakończenie uroczystej Mszy św. 17 maja w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

- Pragnę podzielić się wielką radością, że od 18 maja, czyli dokładnie od urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego, codziennie o godz. 15 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie transmitowana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do tej modlitwy, która na pewno jest dla nas wszystkich wielkim darem, a także wyrazem wdzięczności i duchowym pomnikiem złożonym przez nas Ojcu Świętemu - mówił metropolita.

Modlitwa będzie transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim z kaplicy, w której znajdują się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. s. Faustyny. W tym właśnie miejscu 83 lata temu (w październiku 1937 r.) Jezus objawił tę formę kultu Miłosierdzia Bożego, w której czczony jest moment Jego konania na krzyżu. Po krótkiej modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w kilku językach, gdyż przez transmisje internetowe i radiowe łączą się z sanktuarium czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata.

Duszpasterze przypominają, że - zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 r. - za odmówienie koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a "jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Ptaku
    18.05.2020 19:07
    Nie prawda. proszę o sprostowanie na temat możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Nie wystarczy tylko odmówić koronkę w kościele, kaplicy czy w domu . Aby uzyskać odpust zupełny związany z tą koronką należy odbyć spowiedź świętą (kto jest w grzechu), uczestniczyć we mszy św. oraz przyjąć komunię św., a także zmówić modlitwy w intencji ojca św. Szczegóły tego co piszę określa DEKRET, https://www.faustyna.pl/zmbm/odpust-zupelny-dla-koronki-do-milosierdzia-bozego/. NIE MOŻNA INACZEJ UZYSKAĆ ODPUSTU ZUPEŁNEGO.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama