107,6 FM

"Gość Niedzielny" na 100. urodziny Jana Pawła II

"Gość Niedzielny" wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej przygotował specjalny serwis internetowy wadowice1920.gosc.pl, który przedstawia biografię św. Jana Pawła II z perspektywy jego najbliższego otoczenia. Redakcja z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II przygotowała także specjalne, darmowe e-wydanie tygodnika.

Święty Jan Paweł II nie był człowiekiem, którego ukształtowały wyłącznie dogłębne studia filozoficzne. Był przede wszystkim Karolem Wojtyłą, który dorastał w konkretnej rodzinie, domu, parafii, mieście. - Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy wrócić do korzeni naszego wielkiego rodaka. Chcemy bliżej poznać jego rodzinę i miejsca, w których bywał i środowisko, w którym się obracał. Temu wszystkiemu poświęciliśmy specjalny serwis, który rusza 18 maja o godz. 10 pod adresem wadowice1920.gosc.pl” - pisze dr Andrzej Grajewski pomysłodawca i redaktor główny serwisu.

Jak dodaje, punktem wyjścia opowieści są Wadowice oraz ich przestrzeń społeczna, a więc różne wspólnoty działające w tym mieście w czasach narodzin i młodości Karola Wojtyły. Dlatego na stronie tytułowej zamieszczono słowa papieża „W Wadowicach wszystko się zaczęło”. Serwis składa się z siedmiu tematycznych zakładek, przedstawiających różne aspekty życia Karola Wojtyły”. Powstał dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Redakcja z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II przygotowała także specjalne, darmowe e-wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym zostały przypomniane niektóre - aktualne również w dzisiejszych czasach i okolicznościach - wątki jego nauczania.

- Szukamy odpowiedzi na pytanie, co powiedziałby Jan Paweł Wielki nam, Polakom, żyjącym w 2020 roku – podzielonym z powodu poglądów politycznych, spierającym się o datę wyborów czy reformę sądów, a nawet o sposób przyjmowania Komunii świętej i obawiającym się o zdrowie zagrożone przez koronawirusa. Jaki sposób obrony przed atakami na rodzinę by zaproponował?” - pisze we wstępie do wydania zastępca redaktora naczelnego Wiesława Dąbrowska-Macura, które powiedziała również Radiu eM:

Święty papież świętych (co, mamy nadzieję, wykaże rozpoczęty właśnie proces beatyfikacyjny) rodziców z pewnością doradzi najlepiej. Bo – jak pisze w jednym z artykułów Marcin Jakimowicz – odważne intuicje Jana Pawła II są wciąż żywe, a w jego dokumentach, homiliach, katechezach wciąż odnajdujemy najtrafniejsze odpowiedzi na nasze pytania.

To specjalne e-wydanie można pobrać za darmo ze strony gosc.pl, wiara.pl i radioem.pl.

Wydanie powstało dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama