107,6 FM

Rusinowice zbierają pieniądze na kabinę dezynfekcyjną

Po 2 miesiącach przerwy w ośrodku rozpoczyna się kolejny turnus rehabilitacyjny.

Działalność Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach została zawieszona 23 marca. Przed dwoma tygodniami rozpoczęła pracę przychodnia i ambulatorium. W sobotę rusza kolejny turnus rehabilitacyjny, organizowany w nowych warunkach określonych przez epidemię.

Na zrzutka.pl właśnie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na zakup mobilnej kabiny dezynfekcyjnej. Dostosowanej do korzystania z niej również przez osoby na wózkach inwalidzkich. Koszt takiego urządzenia to około 28 tys. złotych. Pozwoli na odkażanie wchodzących do budynku pacjentów i pracowników ośrodka.

Rusinowice zbierają pieniądze na kabinę dezynfekcyjną   Trwa zbiórka na kabinę dezynfekcyjną.

Na najbliższy turnus, który rozpocznie się 23 maja, przyjęto tylko 20 osób razem opiekunami. To 25 procent wcześniejszych możliwości, bo zwykle z rehabilitacji korzystało tu 80 osób. Zajęty będzie co drugi pokój i tylko w głównej części budynku. Posiłki będą dostarczane do pokoi.

- Będzie możliwość wyjścia, ale na pewno nie będzie tak, jak do tej pory, że byliśmy wszyscy razem - mówi ks. Kazimierz Tomasiak, dyrektor placówki. - Na ośrodek składają się trzy podmioty: szpital, przychodnia i ambulatorium. Wszystkie w nowych warunkach działają w ¼ swoich możliwości. Zawsze współistniały razem, pacjenci z tych trzech miejsc spotykali się ze sobą. Teraz musimy tak wszystko przygotować, żeby ich godziny zabiegów nie nachodziły na siebie. W związku z tym trzeba ograniczyć liczbę pacjentów. Ale rehabilitacja musi trwać, bo miesiąc przerwy w niej może spowodować stratę nawet rocznej pracy - wyjaśnia.

Zbierana suma za zakup kabiny dezynfekcyjnej na zrzutka.pl stale rośnie, ale ciągle jeszcze brakuje potrzebnej kwoty. Informacje o ośrodku można znaleźć na: www.rusinowice.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy