107,6 FM

Muzyczna niespodzianka w sieci - w 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Miał być koncert na bielskim Rynku. Ze względu na pandemię musiał zostać odwołany. W zamian - dziś, 22 maja o godz. 18.00 można uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym w sieci. Bo... "Nadzieja zawieść nie może"!

Na początku tego roku radni z klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" zaproponowali, by w maju przygotować w Bielsku-Białej koncert upamiętniający setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II, przypadającą 18 maja. Także prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, jeszcze przed ogłoszeniem epidemii, rozmawiał ze znanym bielskim muzykiem Januszem Kohutem o koncercie na 25. rocznicę papieskiej wizyty w Bielsku-Białej - Jan Paweł II odwiedził Skoczów, Bielsko-Białą i Żywiec 22 maja 1995 r.

Jak informuje Jerzy Pieszka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury, także ta placówka wraz z diecezją od kilku miesięcy przygotowywała program uroczystych obchodów papieskich odwiedzin. Niestety, epidemia uniemożliwiła organizacje spektakularnych wydarzeń na żywo, ale realizacji pomysłu nie zaniechano!

Jak informuje bielsku Urząd Miasta, dziś 22 maja 2020 r. na stronie internetowej BCK będzie można zobaczyć nagranie koncertu "Nadzieja zawieść nie może".

Inicjatorami internetowego wydarzenia są prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego oraz Bielskie Centrum Kultury, które jest głównym producentem widowiska.

Każdy, kto dziś o 18.00 wejdzie na internetową Bielskiego Centrum Kultury - TUTAJ, na Facebooku - TUTAJ  oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - TUTAJ będzie mógł usłyszeć fragmenty z oratoriów "Droga nadziei", "Gość oczekiwany", "Święty Piotr" i kantaty "Niepodległość" - autorstwa Janusza Kohuta, a także hymn "Abba Ojcze" i "Barkę".

Januszowi Kohutowi w roli pianisty będą towarzyszyć: wokalistka Ewa Uryga i wiolonczelistka Urszula Mizia. Zapraszamy!

Przypominamy również, iż dzisiaj bielsko-żywieccy biskupi będą przewodniczyć uroczystym liturgiom Mszy św. dziękczynnych za papieską wizytę - biskup Roman Pindel o 18.00 w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu, a biskup Piotr Greger - o 18.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy