107,6 FM

Premier: możemy zmniejszyć restrykcje. Zmiany dotyczą maseczek i limitu osób. Dozwolone są wesela

Od 30 maja nie trzeba będzie nosić maseczek na świeżym powietrzu. Od 6 czerwca dozwolone będą wesela do 150 osób. To niektóre ze zmian zapowiedzianych przez rząd. - Sytuacja idzie w dobrym kierunku, możemy zmniejszyć restrykcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Od 30 maja (sobota) wprowadzone zostanie zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej - z zachowaniem dwumetrowego odstępu. Zasada dotyczy też przestrzeni zamkniętych, jeśli jest zachowany dystans - chodzi o restauracje, czy zakłady fryzjerskie. W lokalach i restauracjach obowiązek zakrycia ust i nosa pozostaje do momentu zajęcia miejsca przy stoliku.

W sklepach, kościołach czy kinach maseczki nadal będą obowiązkowe.

- Zdejmujemy ograniczenia w handlu. Nie będą obowiązywały limity osób w zależności od powierzchni. Podobnie w gastronomii - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Pozostałe zmiany:

  • od 31 maja (niedziela) zniesienie limitu osób w kościołach, z zachowaniem dwumetrowego odstępu pomiędzy wiernymi,
  • od 6 czerwca zniesienie ograniczeń z kin, teatrów, oper i baletów - będą otwarte. Baseny, siłownie, parki rozrywki, salony masażu też mogą przyjmować klientów. Wyjątkiem będą dyskoteki i kluby -  pozostaną zamknięte,
  • od 6 czerwca dozwolone zgromadzenia do 150 osób na świeżym powietrzu. Dotyczy to także koncertów plenerowych. Wojewoda z inspektorem sanitarnym będą tu jednak podejmowali ostateczne decyzje,
  • od 6 czerwca wesela dozwolone do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama