107,6 FM

Co w numerze? #23

Głównym tematem pierwszego czerwcowego numeru są święcenia kapłańskie, ale piszemy też o pielgrzymce do Piekar i innych wydarzeniach.

Najnowszy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja ze święceń kapłańskich - w tym roku uroczystości odbywały się w dwóch miejscach.

Na kolejnych stronach przedstawiamy sylwetki ośmiu nowych księży, którzy odpowiadali na pytania naszej ankiety. m. in. o to, czym jest dla nich kapłaństwo, jakie motto wybrali na tę drogę, jakim doświadczeniem był dla nich ostatni czas epidemii.

Zamieszczamy też relację z pielgrzymki do Piekar. W tym roku mężczyźni zasiedli przed telewizorami i komputerami, żeby uczestniczyć w Mszy św. z bazyliki, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś. - Jedność jest tam, gdzie każdy mówi w swoim języku. Każdy z was, jak tu jesteście, jest w Kościele potrzebny! I nie musi się stawać kimś innym, żeby był potrzebny! - mówił do mężczyzn.

Piszemy też o Instytucie Badań nad Teologią i Duchowością Dalekiego Wschodu, który powstał na Uniwersytecie Opolskim, poświęceniu obrazu Jana Pawła II w Lisowie, oddaniu hołdu rtm. Witoldowi Pileckiemu przez zapalenie zniczy pamięci w 11 miastach, m. in. w Zabrzu, konkursie literackim dla rodzin w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny oraz o rekrutacji do diecezjalnych szkół muzycznych, gdzie uruchamiany jest nowy kierunek - wokalistyka.

"Gość Gliwicki" na 7 czerwca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 23/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama