107,6 FM

Wakacyjna ramówka Radia eM

Specjalnie na lipiec i sierpień przygotowaliśmy dla Państwa nowe audycje. Ramówka Radia eM na lato mocno się zmieniła, ale jedno pozostaje tak jak zawsze - w dalszym ciągu chcemy Wam towarzyszyć.

Do południa chcemy dla Państwa być w nieco innej formie niż dotychczas. O regionalne akcenty zadba Łukasz Tura, który zaprezentuje nam "Obrazki śląskie". Powiemy o smacznej, zdrowej i lekkiej - letniej kuchni w sam raz na wakacje - to w audycji "Gotuj się na lato". Będziemy też m.in. zachęcać do aktywności fizycznej ("Rusz się z nami"), opowiadać fascynujące historie ("Historie na lato") i zadbamy o coś dla ducha - to już propozycja wieczorna. W Radiu eM o 21.00 zapraszamy na "Boski wieczór".

Nowe audycje, które przygotowaliśmy na tegoroczne lato:

Historie na lato

Gdy słońce za oknem i lato w pełni zamiast siedzieć w bibliotece, warto podjąć "badania terenowe"... Historie na lato to cykl audycji, w których zaprosimy Was do wielu ciekawych miejsc związanych z chrześcijaństwem, dziejami Polski i Śląska. Sprawdzimy jakie kryją tajemnice, oddamy głos ich kustoszom i pasjonatom. Zachęcimy Was do ruszenia się z domu i odkrywania urokliwych zabytków w terenie. Historie na lato od poniedziałku do piątku o godz. 11.40. Na program zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

 

Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór od poniedziałku do piątku o 21.00. Na program zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

 

Obrazki śląskie

To wakacyjna propozycja Radia eM, w której na region chcemy spojrzeć przez pryzmat filmów, książek, miejsc, ludzi i zjawisk związanych ze Śląskiem. Obrazki śląskie malujemy dźwiękiem poniedziałku do piątku o 8.50 i 12.50. Zaprasza Łukasz Tura.

 

Gotuj się na lato

Gotowanie to jedna z tych dyscyplin, w której każdy jest mistrzem. Nigdy jednak dość nauki. Audycja Gotuj się na lato pomoże nam wprowadzić nowe nawyki i smaki do naszej kuchni. Na poznawanie kuchnia świata, także specjałów śląskich zaprasza Katarzyna Widera-Podsiadło. Wspólne gotowania na antenie Radia eM od poniedziałku do piątku po 9.30.

 

Rusz się z nami
Motywacje mogę być różne: dla zdrowia, dla urody, dla poprawienia kondycji. Albo, by dorównać innym czy nawet zaimponować przyjaciółce. Ważne, by nie siedzieć w fotelu, tylko zacząć ćwiczyć! Do porannej aktywności zachęca Dominika Szczawińska i trenerzy. Razem chcą zmienić nasze nawyki! Rusz się  z nami od poniedziałku do piątku na naszej antenie o 9.10.

 

Rozmowy w hamaku  

Lato 2020 różni się od wakacji jakie znamy. Być może nie uda nam się wypoczywać tak jak byśmy chcieli. Wiele atrakcji stało się niedostępnych. Dlatego proponujemy Wam Rozmowy w hamaku, w których razem ze znanymi artystami i sportowcami będziemy szukać harmonii, radości i odpoczynku. Na inspirujące Rozmowy w hamaku zaprasza Dominika Szczawińska. Od poniedziałku do środy o 10.40.

 

Radio eM poradnikowo

Kupujesz samochód? Szukasz nowego mieszkania? Nie wiesz jak zadbać o swój ogród? A może chcesz zmienić pracę i nie wiesz od czego zacząć. W poniedziałki, środy i piątki o 16.40 w Radio eM poradnikowo podpowiedzą nam jak to zrobić nasi eksperci. Zaprasza Katarzyna Widera-Podsiadło.

 

A od 13 lipca przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia podpowiemy Wam jak zadbać o własne zdrowie w audycji Planuję długie życie.

W ramach kampanii Planuję długie życie nasi eksperci wyjaśnią jakie zachowania służą naszemu zdrowiu, czego unikać, jakie badania profilaktycznie powinniśmy wykonywać. Zadbaj o siebie już dziś, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Audycja realizowana jest wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. Zapraszamy we wtorki o 16.40.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama