107,6 FM

Katowice. Drony pomogą przy tworzeniu "korytarza życia"? Temat pojawił się na Droniadzie GZM

W Katowicach na lotnisku Muchowiec trwa Droniada GZM. To konkurs technologiczny dla zespołów akademickich z całej Polski. Studenci opracowują innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

W tym roku jedną z konkurencji jest wykrywanie za pomocą dronów samochodów, które tamują "korytarze życia". O szczegółach mówi Sławomir Kościeliński, organizator wydarzenia:

Próby wykorzystania dronów są coraz bardziej interesujące. Niedawno za pomocą bezzałogowych statków powietrznych udała się dezynfekcja przestrzeni publiczne czy transport próbek do badań na koronawirusa. "Drony to przyszłość" podkreśla Sławomir Huczała, współwłaściciel jednej z firm technologicznych:

Obecnie w Katowicach trwa ogólnopolski konkurs technologiczny. Studenci z całej Polski opracowują innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem dronów. Pomysły, które sprawdzą się podczas konkursu mogą pomóc polskiej policji w monitorowaniu autostrad.

Dodajmy, że to już 7 edycja wydarzenia. W tym roku biorą w nim udział m.in. zespoły z Warszawy, Łodzi, Gliwic i Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama