107,6 FM

Bp Jan Kopiec zaprasza do Rud na odpust metropolitalny

Niezależnie od panujących tego dnia warunków, w uroczystość Wniebowzięcia NMP bp Kopiec odprawi Mszę w intencji wiernych archidiecezji katowickiej oraz diecezji gliwickiej i opolskiej.

Jak co roku 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wierni trzech diecezji metropolii katowickiej są zaproszeni na wspólne obchody odpustowe do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

"Cała nasza wspólnota szuka wsparcia i pomocy u Bożej Rodzicielki w trudnym doświadczeniu spowodowanym pandemią koronawirusa. Przeżywamy niemało lęków i obaw co do egzystencji nas samych i naszych bliskich. Umocnijmy się więc w naszym diecezjalnym świętym miejscu" - pisze bp Jan Kopiec w słowie skierowanym do diecezjan.

"Niezależnie od warunków, na jakie napotkamy tego dnia, sprawował będę 15 sierpnia o godzinie 11.00 sumę w intencji Was wszystkich, tworzących w całej naszej Metropolii rozmodlony zastęp Ludu Bożego. Pragnie on wyśpiewać chwałę Maryi Wniebowziętej, ale także codziennym życiem buduje społeczność wierzących świadków Jezusa Chrystusa. Rudzkie sanktuarium czeka na Was w pełnej nadziei, że w tym świątecznym dniu umocnimy siebie, a także uprosimy potrzebne łaski i siłę wytrwania dla wszystkich, trudzących się w znoju codziennych prac" - zaprasza.

Pełną treść listu publikujemy na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama