107,6 FM

14.07.2020 | Maria Miduch - język Biblii

Maria Miduch na Biblii uczyła się czytać ( i to wcale nie jest metafora) - nic więc dziwnego, że dziś mogę mojego gościa przedstawić tak: dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii (UPJPII), mgr studiów bliskowschodnich (UJ), wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu (Seminarium Salezjanów Kraków). Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

14.07.2020 | Maria Miduch - język Biblii  

Dziadek codziennie modlący się Psalmami w przekładzie Romana Brandstaettera, mama ucząca na opowieściach biblijnych podstaw czytania, poszukiwania nastolatki, która w Biblii chciała znaleźć coś dla siebie, wreszcie studia teologiczne, na które poszła trochę przez przypadek - posłuchajcie o początkach przygody życia Marii Miduch.

Język Biblii - zachęcamy do studiowania. O hebrajskim, aramejskim i grece z miłością, a także o semickiej mentalności, którą warto poznać.

Książki Marii Miduch, które polecamy:

Oddech Boga. Modlitwa ludzi Biblii

Kobiety, które kochał Bóg

Biografia Syna Bożego

Biografia Boga Ojca

Biografia Ducha Świętego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy