107,6 FM

Mikołów. Władze i mieszkańcy miasta nie chcą u siebie kolei dużych prędkości

Kolej dużych prędkości kością niezgody w Mikołowie. Początkowo trasa miał przebiegać przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Wzbudziło to protesty. Jest nowy wariant, ale też niezadowalający.

Jest nowa propozycja przebiegu kolei szybkich prędkości przez Mikołów. Zaproponowany roboczo przebieg - przez Śląski Ogród Botaniczny - wzbudził protest władz i mieszkańców miasta. Nowy wariant ma omijać ogród. Ale czy jest akceptowalny? - Mówi Leszek Trząski, zastępca dyrektora Śląskiego Ogrodu Botanicznego:

Tym trzecim wariantem - sugerowanym przez władze Mikołowa - miałoby być wykorzystanie istniejącego torowiska, przebiegającego przez Tychy – mówi Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa:

Koleje dużych prędkości ma być dogodną komunikacją z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Pociągi mają dowozić tam pasażerów z wielu miast w Polsce, a sama budowa linii ma ruszyć za 3 lata.

Mikołów. Władze i mieszkańcy miasta nie chcą u siebie kolei dużych prędkości   Mikołów nie chce u siebie kolei szybkich prędkości Marcin Iciek / Radio eM

<

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama