107,6 FM

Gliwice. Petycja przeciwko planom budowy zbiornika przeciwpowodziowego w rejonie Wilczych Dołów

Część mieszkańców Gliwic nie chce budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego w rejonie Wilczych Dołów. Zebrali petycję w tej sprawie. Według nich to zagrożenie dla żyjących tam chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Część mieszkańców Gliwic nie zgadza się na budowę suchego zbiornika przecwipowodziowego w rejonie Wilczych Dołów. Społecznicy zebrali 7 tysięcy podpisów pod petycją przeciwko inwestycji. Według ekspertyz, które zlecili naukowcom teren zamieszkuje 37 gatunków chronionych. Budowa zbiornika wiąże się też z wycinką blisko 700 drzew.

Według mieszkańców Wilcze Doły stanowią również teren rekreacji dla sporej części Gliwiczan:

Rzecznik prasowy tamtejszego magistratu Łukasz Oryszczak odpowiada, że miasto ma pozwolenie na budowę i prace rozpoczną się jesienią:

Miasto podkreśla, że konsultacje społeczne w tej sprawie się odbyły i zapowiada rozpoczęcie budowy zbiornika jesienią. Inwestycja ma być elementem zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla mieszkańców Gliwic.

Społecznicy podkreślają jednak, że nie oczekują rezygnacji z inwestycji, ale proponują by zbiornik, który powstanie był zdecydowanie mniejszy od planowanego.

Więcej na ten temat w eMisji specjalnej Radia eM o godz. 15.20

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama