107,6 FM

Mistyka ukryta w materii

Kiedyś katedry gotyckie wyraźnie górowały nad miastami, wskazując właściwy kierunek patrzenia. I Tego, kto jest ponad naszym ludzkim postrzeganiem.

Mistyka ukryta w materii. Tak najprościej opisać gotyk. Kiedyś katedry gotyckie wyraźnie górowały nad miastami, wskazując właściwy kierunek patrzenia. I Tego, kto jest ponad naszym ludzkim postrzeganiem. Katedra gotycka jest świadectwem wiary w to, że człowiek jest narzędziem wszechmocnego Stwórcy, ale także Jego ukochanym dzieckiem, które Ojcu przynosi najlepsze z tego, co od Niego otrzymało.

"Popatrz w górę" - zachęca Jacek Dziedzina w najnowszym numerze (31/2020) "Gościa Niedzielnego", opisując pięć niesamowitych świątyń - pięć gotyckich katedr we Francji, w których "pierwszym odruchem wchodzącego jest spojrzenie w górę. Bo o to w gruncie rzeczy chodzi w gotyku. W kraju nad Sekwaną to odruch niemal zapomniany" - pisze dziennikarz GN.

TUTAJ zobaczysz przegląd całego wydania

Które, spośród setek cudnych gotyckich kościołów, wybrał i przedstawił nasz dziennikarz i, w jaki zaskakujący sposób kończy swój artykuł - to wszystko w najnowszym numerze "Gościa".

Zapraszamy także do czytania "Gościa Niedzielnego" w formie elektronicznej.

Zachęcamy do darmowego założenia konta i logowania się w naszym serwisie (można za pośrednictwem Google i Facebooka). Przypominamy, że zalogowani użytkownicy będą mogli uzyskać zupełnie za darmo dostęp nawet do 10 naszych płatnych artykułów. Zalogowanie się w serwisie „Gościa” daje też dodatkowe możliwości, z których warto skorzystać, takie jak założenie własnego bloga lub strony internetowej, wzięcie udziału w konkursie, dodanie zaproszenia na wydarzenie w swojej okolicy. Zapraszamy.

Gość Niedzielny 31/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama