107,6 FM

23.8.2020 | Jasnogórska Madonna na Śląsku | Katolicy we Lwowie | Indyjscy chrześcijanie - najniższa kasta

Matka Boża na Śląsku: Bogucka, Piekarska, Pszowska… Ale Ślązacy od dawna pielgrzymowali też na Jasną Górę. O kulcie maryjnym silniejszym niż granice rozmawiamy z ks. Jackiem Plechem, proboszczem parafii MB Częstochowskiej w Katowicach.
cz.1

cz.2

cz.3

Kto bywa we Lwowie, podziwia piękne kościoły, które dziś są… cerkwiami. Ale rzymscy katolicy budują nowe świątynie, na nowych osiedlach. Jak więc żyje Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie? Opowiada ks. Jacek Kocur ze Lwowa.
cz.1

cz.2

W cyklu „Tym żyje Kościół prześladowany” pan Łukasz z Open Doors zabiera nas do Indii – kraju, w którym chrześcijanie należą do najniższej kasty:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy