107,6 FM

Wadowice. Kard. Dziwisz otworzył trzeci etap 77. Tour de Pologne

Trzeci etap 77. Tour de Pologne rozpoczął się w Wadowicach, mieście urodzin św. Jana Pawła II. W ten sposób organizatorzy wyścigu kolarskiego chcą uczcić 100. rocznicę urodzin papieża Polaka.

Kardynał Dziwisz dał sygnał do honorowego startu z Wadowic - miejsca, gdzie 100 lat temu urodził się Karol Wojtyła. Kolarze wystartowali z wadowickiego rynku punktualnie o godz. 11.30.

Wadowice. Kard. Dziwisz otworzył trzeci etap 77. Tour de Pologne   W papieskim mieście sygnał do startu dał kolarzom kard. Stanisław Dziwisz. Andrea Nardotto

Zrobili honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską, aby ponownie powrócić na pl. Jana Pawła II i pożegnać się z kibicami. Uczestnicy wyścigu pojadą w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, po 200 km będą finiszować w Bielsku-Białej.

Czesław Lang, organizator wyścigu, w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II zaprosił Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 z Kielc do udziału w imprezie. Odbudowany pojazd papieski rozpoczął trzeci etap wyścigu, wyprowadzając peleton z miasta.

77. Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczął się w środę 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zakończy się 9 sierpnia przy krakowskich Błoniach. Łącznie w ciągu 5 dni zawodowy peleton przejedzie ponad 890 km.

Wadowice. Kard. Dziwisz otworzył trzeci etap 77. Tour de Pologne   W oczekiwaniu na start. Andrea Nardotto
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy