107,6 FM

Archidiecezja katowicka. W strefach czerwonych ograniczenia dotyczą też liczby wiernych w kościołach

Dziś [08.08.2020] weszły w życie nowe regulacje prawne dotyczące obostrzeń sanitarnych w niektórych powiatach. Zmiany obejmują także zgromadzenia religijne.

Jak czytamy w § 25 ust. 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020, "zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać w obszarze czerwonym pod warunkiem, że (...) w budynkach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny".

Rozporządzenie zostało przesłane do księży proboszczów, którzy są zobowiązani do uwzględnienia zarówno nowych, jak i obowiązujących już zaleceń, w dyspozycjach duszpasterskich. - Mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik Metropolity katowickiego:

W przypadku obszaru żółtego i zielonego wystarczy odpowiedni dystans społeczny, nie mniejszy niż 1,5 m.

W archidiecezji katowickiej zmiany obejmą parafie Rudy Śląskiej, Rybnika oraz powiatów pszczyńskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Archidiecezja katowicka. W strefach czerwonych ograniczenia dotyczą też liczby wiernych w kościołach   Grafika przedstawiająca miejsca, gdzie wprowadzono nowe obostrzenia. Materiał KPRM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy