107,6 FM

Co w numerze? #33

Historia maryjnej figury z gliwickiego rynku, natura w środku Zabrza i niezwykła kolekcja starych pojazdów militarnych - to niektóre z tematów najnowszego wydania. O czym jeszcze piszemy?

Z okazji przypadającej w sobotę uroczystości Wniebowzięcia NMP w najnowszym numerze dwie strony poświęcamy historii figury Matki Bożej z rynku w Gliwicach. Dziś można zobaczyć ją na ścianie ratusza, ale - jak wskazują odkrycia archeologiczne - nie było tak zawsze. Skąd rzeźba wzięła się w tym mieście i jakie były jej losy przeczytacie w tekście pt. "Gliwicka Immaculata".

Tego samego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna defilada wojskowa, ale jest miejsce, gdzie można obejrzeć stare samoloty i pojazdy militarne, które w różnych okresach służyły polskiej armii. Można nawet przejechać się czołgiem albo kultowym Jeepem Willysem. Kilkadziesiąt takich pieczołowicie odnowionych perełek znajdziecie w Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu.

Również w centrum Zabrza można znaleźć zieloną oazę, czyli najstarszy ogród botaniczny na Górnym Śląsku. W tym roku nowością jest rabata tropikalna przy jednej ze ścieżek, na której zasadzone zostały banany i kolokazje.

Poza tym piszemy m.in. o tym, co czeka studentów w nowym roku akademickim na największych śląskich uczelniach oraz relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z diecezji i regionu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 2 sierpnia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 33/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama