107,6 FM

Co w numerze? #34

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" można przeczytać wywiad z jezuitą o. Robertem Więckiem z okazji ustanowienia kościoła Matki Bożej Kochawińskiej diecezjalnym sanktuarium maryjnym.

Uroczystość, która odbędzie się 26 sierpnia, jest zwieńczeniem wielu lat duchowych i materialnych przygotowań. Warto przy tej okazji zapoznać się z historią obrazu Matki Bożej Kochawińskiej – Matki Dobrej Drogi, który po długiej wędrówce trafił do Gliwic, oraz z maryjnością w duchowości jezuitów, o których opowiada proboszcz parafii.

W bieżącym wydaniu zamieszczamy ponadto relacje z ważnych wydarzeń w diecezji i metropolii górnośląskiej. Jest tekst o pielgrzymce kobiet do Piekar, relacje z odpustów w bazylice w Rudach i w diecezjalnym sanktuarium w Lubecku, a także z uroczystości ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Można przeczytać o pieszym pielgrzymowaniu na Górę Świętej Anny i zakończonej wyprawie rowerowej NINIWA Team. Wspominamy też jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Wilibalda Wyplera, jezuity, który od 15 lat mieszka w domu zakonnym w Gliwicach.

Z dziedziny sztuki sakralnej polecamy artykuł o odrestaurowanym obrazie „Ścięcie św. Jana Chrzciciela" z XVIII wieku, który znajduje się w ołtarzu głównym kościoła w Pilchowicach.

"Gość Gliwicki" na 23 sierpnia dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej (należy wybrać dodatek gliwicki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama