107,6 FM

30.8.2020 | Młodzi w Kościele | Kościół w Hiszpanii | Chrześcijańska nadzieja w Jordanii

"Jedziemy za wszystkich. Jedziemy dla ciebie." Z tym hasłem młodzi pielgrzymowali na Jasną Górę w imieniu innych młodych z archidiecezji katowickiej. Ks. Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki mówi, że takie tradycyjne formy, jak pielgrzymka wciąż cieszą się zainteresowaniem młodzieży. Trzeba jednak mieć w zanadrzu także inne formy duszpasterstwa.

cz.1

Ks. Krzysztof Nowrot - cz.2

Ks. Krzysztof Nowrot - cz.3

Dał nam wielu wielkich świętych, dziś jest masowo opuszczany przez wiernych… O Kościele w Hiszpanii opowiada ks. Krzysztof Młotek z Pampeluny.

cz.1

cz.2

Pan Łukasz z organizacji Open Doors zabiera do Jordanii, do której wielu z nas pielgrzymuje śladami Jezusa, tymczasem dziś wyznawcy Jezusa są tam prześladowani. Ale pośród zła jest taki dom, w którym dzieci mogą zapomnieć o cierpieniach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy