107,6 FM

Sprawca profanacji w Tyńcu sam zgłosił się do benedyktynów

Mężczyzna wyraził głęboki żal z powodu zajścia i w rozmowie z opatem tynieckim zadeklarował chęć zadośćuczynienia.

W oświadczeniu benedyktynów tynieckich czytamy, że sprawca incydentu z dnia 23 sierpnia, który miał miejsce w kościele Świętych Piotra i Pawła, skontaktował się z opactwem.

"Wobec aktu szczerej skruchy pragniemy postąpić zgodnie z nakazem Pana, który powiedział: »odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone«. W związku z tym opactwo informuje, że nie będzie podejmować żadnych kroków prawnych przeciwko sprawcy. Dziękujemy za przesyłane nam wyrazy wsparcia i za modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej" - piszą benedyktyni.

Mnisi apelują, by nie rozpowszechniać wizerunku sprawcy incydentu i umożliwić mu naprawę błędów. Jak podkreślają, mężczyzna wyraził głęboki żal z powodu zajścia i w rozmowie z opatem tynieckim zadeklarował chęć zadośćuczynienia.

Dziś podczas nieszporów o 17.00 tynieccy benedyktyni wraz z parafianami odmówią modlitwę wynagradzającą przed Najświętszym Sakramentem za znieważenie ołtarza. "Obecność Chrystusa w monstrancji jest przypomnieniem świętości Ołtarza, gdzie sprawuje się Najświętsza Eucharystia" - przypominają.

Czytaj także: 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama