107,6 FM

1.9.2020 | Uczmy się greki!

Czy znajomość języków starożytnych jest niezbędna, by zrozumieć przesłanie Ewangelii? Oczywiście nie. Ale nasza lektura Słowa Bożego może zyskać nowy smak. - Kurs biblijnej greki proponowany przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej, to szansa dla tych, którzy chcą głębiej poznawać Biblię i kulturę w jakiej powstała - przekonuje dr Magdalena Jóźwik.

Magdalena Jóźwik   Magdalena Jóźwik

 Pismo Święte na wyrywki? Wersety wyuczone na pamięć? Godziny spędzone na lekturze? A może po prostu odkrycie, że mówi do nas Bóg? Rozmawiamy o momentach zachwytu nad Biblią i o wiernym czytaniu Słowa Bożego również wtedy, gdy nic z niego nie rozumiemy.

 

 

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy