107,6 FM

Pszów. Odpust 13 września bez zorganizowanych pielgrzymek

Po raz pierwszy od 297 lat nie będzie zbiorowych pielgrzymek do Matki Bożej Uśmiechniętej z miejscowości ziemi rybnickiej, wodzisławskiej i raciborskiej. 13 września będzie jednak transmisja z sanktuarium.

Powodem są oczywiście ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa.

- Ze względów sanitarnych wejście na sumę odpustową do bazyliki będzie ograniczone liczbowo. Zostańmy w domu – apeluje parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie.

Będzie możliwość skorzystania z transmisji z sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. - Zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję radiową w Radiu eM (107,6 FM) oraz internetową na parafialnym kanale YouTube i Facebook - czytamy w zaproszeniu.

Suma odpustowa 13 września będzie odbywać się w bazylice, a nie na zewnątrz, jak bywało dawniej. O 10.00 zaczną się rozważania różańcowe, a o 11.00 - suma odpustowa. O 15.00 z bazyliki będą też transmitowane nieszpory maryjne.

Pszowski proboszcz, ks. Andrzej Pyrsz, podkreśla, że w trudnej sytuacji wywołanej przez pandemię, gdy wciąż obowiązują ograniczenia sanitarne, warto skorzystać z tej transmisji. – Jeśli chcemy kontynuować naszą więź, to chcemy się z tym Kimś spotkać. Transmisja jest po to, żeby kontynuować te spotkania, które są naszym duchowym pragnieniem - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama