107,6 FM

6.9.2020 | Szkolna katecheza czy lekcje religii? | Chrześcijanie w Ziemi Św. | Malediwy - raj bez Jezusa

– Lekcje religii to tylko część katechezy, która powinna odbywać się nie tylko w szkole – mówi ks. prof. Roman Buchta, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. O lekcjach religii i katechezie rozmawiamy w związku z 30-tą rocznicą ich powrotu do szkół:

cz.1

cz.2

cz.3

Chrześcijaństwo zrodziło się w Ziemi Świętej. Dziś specyfiką tej części świata jest bogactwo różnych denominacji chrześcijańskich, które funkcjonują w jednym społeczeństwie razem z żydami i muzułmanami. Jak dziś żyje tam Kościół? Opowiada o. Feliks Rachwalik OFM, Prowincjalny Delegat Ziemi Świętej.
cz.1

cz.2

Malediwy to wymarzone miejsce na wakacje. 1200 malowniczych wysepek, wprost raj na ziemi. Ale raj bez… Jezusa. Tak mówi o nim p. Łukasz z Open Doors w cyklu „Tym żyje Kościół prześladowany”:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy