107,6 FM

Festiwal w Wenecji. Pięlegniarka na czerwonym dywanie

23-letnia pielęgniarka Alessia Bonari z Toskanii stała się symbolem walki z pandemią we Włoszech. Jej zdjęcie po raz drugi obiegło świat.

Po jednym z dyżurów, 9 marca br., zrobiła sobie selfie, które potem obiegło pierwsze strony gazet. Zmęczona twarz, pełna siniaków, które spowodowały maseczka i przyłbica ochronna... 23-letnia Alessia stała się jednym z włoskich symboli walki z pandemią.

Teraz toskańska pielęgniarka stanęła na czerwonym dywanie trwającego właśnie słynnego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reprezentowała tam wszystkie osoby - pielęgniarki, lekarzy i pracowników służby zdrowia - które walczyły na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Na Instagramie napisała później: "Dziękuję, Wenecjo, za całą podarowaną mi tkliwość, ale przede wszystkim dziękuję mojej Italii".

Dziennikarze mediolańskiego "Corriere della Sera" komentowali: "Na czerwonym dywanie miała na sobie długą czarną sukienkę (sygnowaną marką Momonì) i nieśmiały uśmiech kogoś, kto naprawdę nie jest przyzwyczajony do błysków fleszy".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama