107,6 FM

Dominikanie na Ukrainie mają nowego przełożonego

Został nim o. Jarosław Krawiec OP, który od dwóch lat w Warszawie odprawiał comiesięczne msze dla rzymskich katolików z Ukrainy w języku ukraińskim.

Ojciec Jarosław zastąpi ustępującego wikariusza o. Jacka Dudkę OP z Kijowa. 9 września w klasztorze św. Jacka w Warszawie, nowy przełożony dominikanów pracujących na Ukrainie, wobec prowincjała Pawła Kozackiego OP i zgromadzonych braci, przyjął urząd i złożył wyznanie wiary.

Dominikanin o. Jarosław Krawiec urodził się w 1978 roku. Pochodzi z Wrocławia. Święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Jest dyrektorem Sekretariatu Misyjnego w Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego oraz sekretarzem Komisji ds. Statutów Wikariatu Ukrainy. Przez kilka lat pracował na Ukrainie, najpierw w Kijowie, a potem w Czortkowie. Jak mówi, fascynacja Ukrainą - jej językiem, historią i kulturą - zaczęła się już w czasach licealnych.

Zobacz także:

O misjach dominikańskich i nie tylko (1) - Jarosław Krawiec OP
Maskacjusz TV

Przez ostatnie lata o. Jarosław był duszpasterzem ukraińskich katolików u dominikanów przy Freta w Warszawie. Z jego inicjatywy od dwóch lat były tam odprawiane msze w języku ukraińskim w 1 niedzielę miesiąca. Dominikanin spowiada także w języku ukraińskim.

Na Ukrainie dominikanie pracują i mieszkają w Kijowie, Lwowie, w Czortkowie, Fastowie koło Kijowa, Charkowie, Chmielnickim (dawny Płoskirów).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama