107,6 FM

Aborcyjna nocna zmiana

Pod osłoną nocy francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało dopuszczalność aborcji praktycznie na życzenie i do samego końca ciąży. Jacek Dziedzina pisze o tym w nowym numerze "Gościa Niedzielnego" w tekście pt. "Nocna zmiana".

"Najpierw to miała być tylko niewinna ustawa dotycząca in vitro: chodziło o rozszerzenie dostępu do tej procedury dla kobiet samotnych oraz dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W tym czasie, pod osłoną nocy, francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało kilka poprawek, w tym dopuszczające aborcję praktycznie do samego końca trwania ciąży" – pisze Jacek Dziedzina. Dodaje, że wprowadzona podczas francuskiej "nocnej zmiany" nowa przesłanka – tzw. cierpienie psychospołeczne lub niepokój psychospołeczny (détresse psychosociale) – ma pozwolić na ominięcie dotychczasowego ograniczenia legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży oraz konieczności zgody lekarskiej w przypadku późniejszych aborcji (dotąd prawo dopuszczało taką możliwość w przypadku zagrożenia życia lub nieodwracalnych wad rozwijającego się w łonie matki dziecka).

"Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by rozumieć, że cierpienie psychospołeczne czy też niepokój psychospołeczny to kategoria tak szeroka, dopuszczająca całkowicie subiektywną ocenę, że w praktyce będzie oznaczała nieograniczoną możliwość zabicia dziecka przed narodzeniem" - alarmuje publicysta "Gościa" w najnowszym numerze (37/2020) GN w artykule "Nocna zmiana".

 

Zapraszamy do czytania "Gościa Niedzielnego" w formie elektronicznej

ZOBACZ WIDEO: Przegląd wydania

Gość Niedzielny 37/2020
Gość Niedzielny

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama