107,6 FM

Ruda Śląska. Miasto dostało prawie 7,4 mln złotych wsparcia dla samorządów w ramach tarczy antykryzysowej

Konto Rudy Śląskiej wzbogaciło się o prawie 7 i pół miliona złotych. To pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czyli wsparcia dla samorządów w ramach tarczy antykryzysowej, które pomoże zrealizować część miejskich planów.

W dobie “koronawydatków” taki zastrzyk finansowy pozwoli miastu na kilka nowych inwestycji, a także kontynuację remontu hali sportowej przy ul. Kłodnickiej. - Mówi Piotr Janik, naczelnik wydziału inwestycji w rudzkim magistracie:

Mowa tu o windzie, która pozowali osobom na wózkach inwalidzkich dostać się na każdą kondygnację hali. Dodatkowo w obiekcie zainstalowana zostanie wentylacja dostosowana do wymogów sanitarnych w czasach epidemii koronawirusa.

Przyznane pieniądze zasilą także Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka, którego siedziba musi zostać przebudowana pod nową, stałą ekspozycję “Czas to pieniądz” - mówi Krzysztof Gołąb, dyrektor rudzkiego muzeum:

Wystawa pod tytułem “Czas to pieniądz” zostanie otwarta prawdopodobnie w drugiej części przyszłego roku. Muzeum swoje podwoje otworzy zaś z początkiem stycznia.

Władze Rudy Śląskiej planują również część środków z otrzymanej rządowej puli wykorzystać jako wkład własny do kolejnych termomodernizacji budynków wielorodzinnych w miejskim zasobie mieszkaniowym oraz na dalszą poprawę efektywności energetycznej w placówkach oświatowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama