107,6 FM

Co w numerze? #38

W najnowszy numerze można przeczytać m. in. o ośrodku Dom Nadziei, który ma już 25 lat, propozycjach duszpasterstwa młodzieży czy ślubach zakonnych u kamilianów i klaretynów.

U kamilianów w Taciszowie swoje pierwsze śluby zakonne złożyło czterech Malgaszów i Gruzin, którzy zakończyli tam roczny nowicjat. Podobna uroczystość odbyła się we Wrocławiu, tam śluby złożyli dwaj klaretyni - Białorusin i Polak, którzy przygotowywali się do tego dnia w Paczynie.

Rusza kolejny rok formacyjny DDM „Pełni Życia”. - Chcemy spotykać się w tych parafiach diecezji, gdzie młodzi ludzie, zwłaszcza w czasie pandemii, odkryli swój wpływ na rzeczywistość i odpowiedzialność za siebie - mów ks. Marcin Paś, duszpasterz młodzieży.

- To, co robimy w ośrodku, to praca z całą rodziną. Zajmujemy się nie tylko uzależnionymi dziećmi. Mamy dla nich terapię rodzinną, grupy wsparcia i konsultacje - wymienia ks. Bogdan Peć MSF, dyrektor ośrodka Dom Nadziei w Bytomiu, który każdego roku przyjmuje stu młodych ludzi. Pierwsi rozpoczęli terapię w tym miejscu w 1996 roku.

W najnowszym numerze piszemy też o zniszczeniu prawe 30 nagrobków na cmentarzu żydowskim w Zabrzu, obchodach 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej i uroczystości w 40. rocznicę powstania kaplicy w GCR w Reptach oraz nowej wystawie w Starym Opactwie w Rudach.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 20 września jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 38/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama