107,6 FM

KSM-owicze z Tarnowskich Gór zostali przyjęci przez Prymasa Polski

Młodzież z oddziału KSM-u w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach pielgrzymowała do źródeł chrześcijaństwa z prośbą o umocnienie w wierze i wierność Bogu i Kościołowi.

Celem jednodniowego wyjazdu było Gniezno, ośrodek Ruchu Lednickiego i Ostrów Lednicki.  

W Gnieźnie grupa wczoraj spotkała się z Prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem, który pobłogosławił ją na dalszą działalność, a od Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży otrzymał symboliczny lampion.

- Ponieważ w tym roku nie odbyło się ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Jeziorem Lednickim, a nasza grupa ma duże pragnienie spotkań i wyjazdów, dlatego nasz nowy ksiądz asystent zaproponował pielgrzymkę do miejsc, związanych z początkiem polskości i chrześcijaństwa – mówi Karina Brylok, prezes oddziału KSM w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.

W Gnieźnie, w pierwszej stolicy i pierwszej kościelnej metropolii Polski, młodzi pielgrzymi nawiedzili bazylikę prymasowską ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, kościół farny i kościół franciszkanów, a na Ostrowie Lednickim poznawali historię początków polskości. W miejscu, gdzie prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski, odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  

W ośrodku Ruchu Lednickiego grupa uczestniczyła w Mszy Świętej, zwiedziła Dom Jana Pawła II i była na grobie o. Jana Góry, dominikanina, organizatora spotkań młodzieży z całej Polski. Przechodząc przez symboliczną Bramę Trzeciego Tysiąclecia cały oddział KSM zawierzyła Bogu.

W wyjeździe uczestniczyło 40 osób z ks. asystentem Krzysztofem Ochabem oraz s. Christianą, służebniczką NMP oraz s. Karoliną, elżbietanką, która wzięła ze sobą dzieci z kółka misyjnego w Bytomiu-Miechowicach.

KSM-owicze z Tarnowskich Gór zostali przyjęci przez Prymasa Polski   Pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia na Lednicy. Karina Brylok /KSM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama