107,6 FM

Koronawirus na KUL

Rzecznik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Monika Stojowska poinformowała o przypadkach potwierdzenia zakażenia koronawirusem u pracowników KUL.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników uniwersytetu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi, zostały skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione o sytuacji.

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski wydał zarządzenie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na KUL obowiązuje m.in. noszenie maseczek ochronnych, rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, tworzone są imienne listy gości.

W pierwszym semestrze nowego roku akademickiego większość zajęć na uczelni prowadzona będzie w trybie online. Tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia. Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama